![]() |
![]() |
A Hon- és népismereti szakkör több éve készít különböző történelmi és társadalmi témájú kisfilmeket, melyekkel ért már el eredményt különböző megmérettetéseken is. A tanulóink fejlettsége lehetővé teszi, hogy komolyabb eszközökkel dolgozhassanak a pályázati eszközbeszerzés segítségével. A továbbiakban szeretnének a színjátszó csoportunk előadásaiból is kisfilmeket készíteni.
Az interperszonális és térbeli-vizuális tehetségterület fejlesztését szolgáló Hon- és népismereti szakkör munkájához szükség lenne saját eszközök beszerzésére. Tekintettel arra, hogy a meglévő Olympus FE-100 típusú fényképező gép és a Sony DCR-HC23 - mikrokazettás (szalagos) kamera régi, bizonytalan működésű, valamint kameraállvánnyal nem rendelkezünk, az eszközöket úgy kell kölcsönkérnünk magánszemélyektől.
A beszerezni kívánt eszközöket elsősorban a Hon- és népismereti szakkörünk kívánja használni kutatómunkájuk, témafeldolgozásuk bemutatásához kisfilm-készítésük során. A Hon-és népismereti szakkör céljai között szerepel a múlt és a jelen összefüggéseinek vizsgálata, a jelenségek értelmezése és láttatása, a forrásfeldolgozó munka megtanítása, a kritikus látásmód kialakítása.
A beszerezni kívánt eszközöket a Hon-és népismereti szakkör 8 tagja és a Színjátszó szakkör 22 tagja fogja elsősorban használni a szakkör munkáját segítő 1 fő szakkörvezető és 2 fő segítő közreműködésével. Tanulóinknak értelmi fogyatékosságuk ellenére jó észrevételei, fontos üzenetei vannak a környezetük és iskolánk társadalmi környezete – sőt tantestületünk – számára.
Fontosnak tartjuk arra nevelni őket, hogy a világot kritikusan szemléljék, hallassák véleményüket – de tanulják meg megfelelő formába önteni. Az eszközök által készített alkotásokat nem csak a programban részt nem vevő tanulóink és más gyógypedagógiai intézmények, hanem a többségi intézményekben tanuló kortárs tanulók is megtekinthetik és a tanulókban gondolatokat, ötleteket ébreszthetnek.