A program központjában A Gyöngyhajú lány balladája - újragondolva című zenés színdarab áll, melynek megtervezése, feladatok felosztása, betanulása és a jelmezek, díszletek tervezése a tanulókkal együtt történt. A heti 2 alkalommal, kizárólag tanórai kereten túl és nem a tantárgyfelosztás terhére történő foglalkozásokkal az előadás(ok)ra való felkészülés valósult meg. A színdarab bemutatása 2017.04.27-én 17 órakor a Városi Színházban volt, melyen jelen volt Benkő László, az Omega tagja is.
ntp 72 rgb
Egész tanév (2016/2017) során, heti 2 alkalommal csütörtök, péntek, kizárólag tanórai kereten túl és nem a tantárgyfelosztás terhére történő foglalkozásokkal az előadás(ok)ra való felkészülés valósult meg. A foglalkozásokon a tanulók képességeinek megfelelő, azokat fejlesztő szerepekkel, önként vállalt feladatokkal kívántuk a tanulók tehetséggondozását biztosítani.A színjátszó és zenekari csoporttal párhuzamosan (az átjárhatóság biztosítása mellett) kézműves szakkör-szerű foglalkozás keretében történt a díszlet és jelmezek tervezése, készítése, melyben főként a textiltermék-összeállító képzésben tanuló diákok vettek részt.

Az első félévben a hangsúly a zenei alapok tanulásán volt, majd 2017. 01.11-én megtekintettük Budapesten a Gyöngyhajú lány balladája musicalt.

A felkészülés során 2017. 02. 16- én az iskolai Ki mit tud rendezvényen bemutatásra került a betanult dalok közül 4 (Petróleumlámpa, Gyöngyhajú lány, Régi Csibészek, Ha én szél lehetnék) és egy számhoz a táncos koreográfia (Petróleumlámpa).
A tapasztalatok alapján 5 Omega szám és az azokhoz kitalált koreográfia betanulása, valamint a történet egybefűzése valósult meg.
Megtörtént a kapcsolatfelvétel Benkő Lászlóval, az Omega együttes alapítótagjával, aki a bemutatón jelen is volt. A bemutató nagy sajtóérdeklődés mellett zajlott.
 
 
 
A pályázat legfőbb célja a fogyatékkal élő tanulóink társadalmi integrációjának elősegítése, pontosabban a társadalmi elismertetése volt.

A tehetséggondozó program fő tevékenysége egy színdarab megalkotása, forgatókönyvének összeállítása, koreográfiájának megalkotása, betanulása, valamint a zenei háttér megtanulása és a -történet -mozgás-zene-látványelemek összehangolása volt. A 2017.04.27-én nyilvános bemutató keretében, valamint május 8-án a Kamara-teremben megyei gyógypedagógusközönség előtt bemutatott zenés darabbal bizonyítottuk, hogy a tehetséggondozó tevékenységünk nem öncélú és nem csak egy-egy részfolyamatra terjed ki, hanem igaz, hogy sok energiabefektetéssel, de igazán elismerésre méltó eredményt vagyunk képesek közösen létrehozni.
A pályázat produktuma a 2017.04.27-én bemutatott Gyöngyhajú Lány Balladája - újragondolva című darab volt, melynek végén a tanulókkal együtt lépett színpadra Benkő László. A neves művésznek köszönhetően az érdeklődés minden várakozást felülmúlt, nem csak teltház volt, hanem sok embernek ülőhely sem jutott. A nézők közül azonban nagyon sokan kifejezték, hogy Benkő László miatt jöttek ugyan, de legközelebb minden iskolai szereplésünket megnézik, mert nem is gondolták volna, hogy a fogyatékos emberek ilyen csodára képesek.. A színdarab 5 Omega-dalt fűzött egy kerek történetté, mely a táborozás alatt szövődött szerelemről szól. A zenei alap élő hangszeres és énekkari előadás volt, melynek tagjai tanulóink, munkatársaink és önkéntes segítők voltak. A koreográfiát Nagy Melitta és Kocsis Erzsébet munkatárs tanította be, a jelmez és díszlet a szakiskolás tanulóink és kézműves szakkörünk tagjaival készült.